Насіння рослин – основа садівництва та городництва

Насіння рослин – основа садівництва та городництва

У моєму місті є магазин «Світ з насіння». І мене завжди зачаровувала ця назва. Адже справді, усе що нас оточує – трави, кущі. дерева, квіти починалося з маленької насінинки. Яку непереборну силу має ця крихітка, щоб дати життя усій біосфері планети!

Зусилля селекціонерів світу направлені на те, щоб покращити якість та родючість посадкового матеріалу. Щоб бути цілковито впевненим у якості, купуйте насіння рослин в Яскрава Клумба та отримуйте фантастичні врожаї.

Види насіння

Магазини пропонують нам насіння для усіх сільськогосподарських та дизайнерських потреб. Для зручності його поділяють на такі категорії:

  • овочі,
  • зелень,
  • пряні культури,
  • лікувальні трави,
  • квіти,
  • газонні трави,
  • кормові культури,
  • сидерати.

Найбільшу групу, без сумніву, складають овочі. Помірна кліматична зона, у якій знаходиться наша країна, сприяє відмінному росту не лише традиційних, але й деяких екзотичних культур. Так, разом з традиційними огірками, капустою чи буряком, ви можете спробувати виростити на своїй ділянці скорцонеру, артишок, бамію, лагенарію, люфу, спаржу та інші дивинки.

Навіть якщо ви досвідчений садівник, не лінуйтеся прочитати інструкцію на пакеті. Адже різні сорти однієї рослини дуже відрізняються термінами достигання, способом запилення, вимогами щодо вирощування, поливу, використання тощо.

Візьмемо, до прикладу, звичайнісінькі огірки. За термінами визрівання вони бувають надранні, ранні, середні та пізні. Є кущові та такі, що стеляться. Є самозапильні, які без проблем можна виростити у теплиці. Деякі салатні сорти, надзвичайні за своїми смаковими якостями, не можна консервувати на зиму. Очі розбігаються від різноманітних пропозицій, але потрібно чітко визначитися, що буде добре рости саме на вашій землі. Можливо, є сенс експериментувати, а не лише прислухатися до порад знайомих бабусь.

Інший важливий аспект – це спосіб вирощування сільськогосподарської культури – через розсаду чи безпосереднім висівом насіння у грунт. Ті ж самі огірки добре ростуть з насіння. Розсада огірків, яку тепер так часто пропонують навесні на стихійних ринках – це лише спосіб трохи заробити на вашій некомпетентності. А ось томати чи перець в наших умовах вирощують лише через розсаду.

Цікава історія з капустою. Ви можете посіяти її в грунт, але пізніше мусите розсадити на постійні місця. Така собі «непосидюча пані».

І трете, на що вартує звернути увагу – однорічна чи багаторічна рослина вам дісталась. Це, в першу чергу, стосується, екзотів. Родять вони, як правило, на другий рік життя. Тому, щоб не розчаруватися, пам’ятайте, що артишок, спаржа, порей та щавель – багаторічні рослини. Відповідно, висаджувати їх потрібно у затишних місцях, які ви не перекопуєте щороку.

Троянди й виноград – красиве і корисне

Ці слова М. Рильського якнайкраще відображають менталітет нашої нації. Не може бути українського саду чи подвір’я без квітів. Тому насіння овочів та квітів є однаково популярними у наших садівників.

Традиційні мальви, чорнобривці, шавлія та ромашка потрохи витісняються своїми яскравими конкурентками – айстрами, жоржинами та хризантемами. Петунії та сульфінії гордо звисають з підвісних кашпо. І все частіше з вуст господинь лунають загадкові назви – геліптерум, ешольція чи скабіоза. Це прекрасні тенденції поповнення ринку квітів, проте і тут важливо спершу вивчити усю інформацію про новинки, і лише потім приступати до їх вирощування.

Більшість квітів, що вирощуються з насіння, є однорічниками. Це дає можливість щороку змінювати вигляд вашого квітника, наповнювати його новим змістом.

У вподобаного виду спробуйте зібрати насіння та висіяти його наступного року. До прикладу, з айстрами такий трюк вдається щороку. Не секрет, що з часом рослина вироджується, але ви зможете принаймні декілька років насолоджуватися улюбленими квітами. А ось жоржини цікаві тим, що з насіння ви можете виростити багаторічну рослину. На осінь викопайте корінь «однорічника», збережіть його в темному прохолодному місці і на весну висаджуйте у грунт.

Насіння багато не буває

Насіння кормових культур та сидератів стане у пригоді професійним фермерам, зелень – тим, хто турбується про здорове харчування. А городянам, які не мають заповітних декількох соток за містом, до вподоби стане насіння мікрозелені, кімнатних, балконних рослин та вазонових квітів.

Сучасні господині не уявляють свого саду без «аптекарського городу», де ростуть пряні та лікарські культури. Багато з цих рослин є багаторічними і вирощуються через насіння. Організуйте у себе таке диво, і ви завжди будете мати власні прянощі та дієві ліки для будь-яких ситуацій.

Насіння коштує значно дешевше, ніж розсада, тому сміливо експериментуйте та насолоджуйтеся красивими і корисними рослинами у вашому господарстві.